Deutsch   English   Spanish   ČeskéO násKontakt

Servis sluchadel

Opravujeme sluchadla a příslušenství značky audifon  v záruční i pozáruční době.

Sluchadlo či příslušenství je možno přinést osobně nebo zaslat prostřednictvím České pošty či jiného zasilatele na adresu:

audifon s.r.o.
Rumunská  697/14
Praha 2 - Vinohrady
120 00

Tel.: (+420) 727 921 863
Email: servis(at)audifon.cz

Otevírací doba :

Po          08:00 – 16:00
Út          08:00 – 16:00
St           08:00 – 16:00
Čt           08:00 – 16:00
Pá          08:00 – 15:00

V případě záruční i pozáruční opravy je třeba doložit záruční list, případně pokladní doklad obsahující údaje o datumu zakoupení, modelu a výrobním čísle produktu. 
V případě reklamace opravy je třeba přiložit kopii Protokolu o opravě předchozí opravy. V opačném případě se na opravu budou vztahovat podmínky opravy pozáruční.
Sluchadlo důkladně zabalte do pevné krabičky a zásilku pojistěte na cenu produktu. Do balíčku přiložte též záruční list sluchadla, i v případě, že je sluchadlo již po záruce.  Stručně popište závadu a uveďte zpáteční adresu včetně telefonního čísla.
Po převzetí sluchadla do pozáruční opravy budete telefonicky informováni o její ceně včetně poštovného. Opravený produkt zasíláme až po odsouhlasení ceny za opravu.
Opravené sluchadlo či příslušenství je možno po domluvě vyzvednout osobně nebo jej zasíláme zpět prostřednictvím České pošty Balík do ruky na dobírku.  Doba doručení se řídí všeobecnými obchodními podmínkami České pošty.  Zpáteční poštovné neúčtujeme v případě záručních oprav a reklamací oprav.

Nepřehlédněte:
Ke dni 30.6.2019 končí servisní podpora pro modelové řady axia, avacio, aviva, allegro, aureus, assista. Po tomto datu nemůžeme zaručit dostupnost všech náhradních dílů pro opravy.